Navigácia

Reforma vzdelávania bola témou stretnutia ministra Petra Plavčana s prezidentom SR Andrejom Kiskom

      Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana i viacerých členov jeho reformného tímu odborníkov prijal dnes prezident SR Andrej Kiska. Témou stretnutia bola pripravovaná reforma vzdelávania v regionálnom i vysokom školstve.
     Prezident A. Kiska opätovne zdôraznil, že školstvo považuje spolu so zdravotníctvom za najvyššie priority v súčasnosti. Podľa neho Slovensko potrebuje vo vzdelávaní súrne výsledky v dohľadnom čase. „Je načase prejsť skutočne od koncepcie následne ku konkrétnym opatreniam. Myslím si, že rozhodujúci bude prvý polrok budúceho roku," povedal prezident Andrej Kiska.
      Minister školstva Peter Plavčan na stretnutí informoval hlavu štátu o aktuálnom stave odbornej diskusie o predložených koncepčných materiáloch pre oblasť regionálneho a vysokého školstva, ako aj povahe pripravovaných zmien vo vzdelávacom systéme.
      "Vo veľmi rýchlom období, to znamená tak, ako to pán prezident navrhol, v priebehu prvého polroka budeme mať uzavreté tieto dokumenty, tak isto aj s akčnými plánmi, ktoré nám povedia, čo je konkrétne potrebné urobiť a koľko finančných prostriedkov na to bude potrebných," uviedol minister Plavčan. Ten taktiež pripomenul, že na naplnenie všetkých zámerov bude potrebných viac finančných prostriedkov, ako uvádza programové vyhlásenie vlády.
      Prezident A. Kiska súčasne vyjadril podporu ministrovi školstva v presadzovaní aj tých opatrení, ktoré budú časť školskej obce bolieť. "V návrhu, tak ako sme diskutovali, sú a aj budú nepopulárne kontroverzné opatrenia. Verejne sľubujem, že som pripravený pomôcť a získavať pre ne podporu, ak budem presvedčený, že skutočne sa za štyri roky niečo pohne," dodal.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky