Reakcia ministerstva školstva na vyjadrenia poslanca NR SR Miroslava Beblavého k realizácii národných projektov

     Pán poslanec Miroslav Beblavý na dnešnej tlačovej konferencii preukázal obrovskú hĺbku nepoznania a šírku neznalosti eurofondov. A to aj napriek tomu, že v minulosti bol štátnym tajomníkom a mal veľmi blízko k riadeniu rezortu školstva pod vedením exministra Eugena Jurzycu.
     Mal by minimálne vedieť, že z eurofondov nie je možné urobiť výplatné pásky pre učiteľov, tak ako sa to snaží naznačiť. Ak by tomu tak bolo, potom nechápeme, prečo takéto opatrenia nerealizoval počas vládnutia pravice. Rovnako pochybné sú aj jeho ďalšie nápady.
     V súvislosti s vyjadreniami pána poslanca Beblavého k realizácii národných projektov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR uvádzame, že pán poslanec hľadá zámienky, aby spochybnil výrazný úspech čerpania eurofondov, aký sa za jeho kolegu exministra Eugena Jurzycu ani zďaleka nepodaril.
     Na margo pocitov pána poslanca uvádzame len niekoľko faktov. Ak zoberieme do úvahy iba tri naše priamo riadené organizácie, môžeme konštatovať, že v rámci nich sa za exministra Jurzycu vytvorilo prostredníctvom projektov 136 pracovných zmlúv a 1 372 dohôd. Za ministra Dušana Čaploviča je to doposiaľ 823 pracovných zmlúv a 2 691 dohôd o pracovnej činnosti. Výber ľudí pritom ani zďaleka neskončil a naďalej pokračujeme vo vytváraní ďalších pracovných príležitostí. Vo výraznej miere si takouto formou prilepšujú pedagógovia zo všetkých regiónov Slovenska
     Pánovi poslancovi preto odkazujeme, že na projektoch sa obohatí naše školstvo, ktoré malo za pána Jurzycu nútenú „diétu“.
 
Michal Kaliňák
hovorca ministra školstva

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky