Navigácia

Projekt „Odpad ako umenie“ pre žiakov základných škôl

Francúzsko-slovenská obchodná komora sa v spolupráci s Ministerstvom školstva SR rozhodla uskutočniť projekt s názvom „Odpad ako umenie“. Cieľom projektu je podporiť edukáciu žiakov základných škôl ohľadom ochrany životného prostredia.

leták projektu "Odpad ako umenie"

,,Ako platforma združujúca viac ako 120 spoločností vnímame dôležitý význam spoločenskej zodpovednosti, preto sa v rámci našej činnosti čoraz intenzívnejšie venujeme aktivitám súvisiacim s trvalo udržateľným rozvojom,“ vysvetľuje Zuzana  Desvergnes, výkonná riaditeľka Francúzsko-slovenskej obchodnej komory.


V rámci projektu majú žiaci jednotlivých tried za úlohu vytvoriť ,,umelecké dielo“ z odpadu (napr. plast, papier, sklo, atď) na tému Olympijské hry Paríž 2024. Porota vyberie víťazné triedy, ktoré budú ocenené vo forme finančných prostriedkov a vecných odmien. Najlepšie diela, prípadne ich fotografie, budú zároveň vystavené v priestoroch Francúzskeho inštitútu v Bratislave. Vyhlásenie víťazov sa uskutoční dňa 5. júna 2023 na Svetový deň životného prostredia.


V minulom roku bol podobný projekt uskutočnený v Srbsku, kde sa zúčastnené triedy nebáli experimentovať. Vytvorili diela v životných veľkostiach, využívali vrchnáky od plastových fliaš, obaly od vajíčok, mikroténové sáčky, sieťované obaly od ovocia, či nepotrebné CD.


,,Už teraz sa tešíme na vytvorené umelecké diela, vďaka ktorým dajú žiaci odpadu druhú šancu,“ dodáva Zuzana Desvergnes.


Triedy sa do projektu môžu zaregistrovať do 5. mája 2023 cez QR kód na priloženom letáku alebo emailom na evenements@fsok.sk.

Súbory na stiahnutie


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky