Predseda vlády SR Robert Fico navštívil ministerstvo školstva. O aktuálnej situácii v rezorte ho informoval minister Tomáš Drucker

V rámci návštev jednotlivých ministerstiev zavítal predseda vlády SR Robert Fico 2. novembra 2023 na rezort školstva, vedy, výskumu a športu.

predseda vlády SR Robert Fico a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker

Počas stretnutia s ministrom školstva Tomášom Druckerom diskutovali o dôležitých témach a prioritách rezortu, ktoré budú zapracované do pripravovaného Programového vyhlásenia vlády SR.

„S pánom ministrom a jeho tímom sme urobili krátky rez cez návrh tej časti programového vyhlásenia, ktorá sa týka práve školstva. Myslím si, že máme zhodu na základných veciach,“ uviedol predseda vlády Robert Fico.

Minister školstva Tomáš Drucker informoval predsedu vlády SR o prípravách Programového vyhlásenia vlády SR, o priebežných pracovných rokovaniach so všetkými zástupcami v sektore, či už ide o zástupcov zamestnancov, zamestnávateľov, a teda jednotlivých asociácií základných, stredných škôl, ale aj zástupcov zamestnávateľského sektora. „Pána predsedu vlády som informoval aj o pohľade na Plán obnovy a odolnosti a takisto na európske finančné prostriedky – eurofondy,“  uzavrel minister T. Drucker.

Video záznam z návštevy nájdete TU.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky