Pre deti a žiakov sa otvára interaktívna výstava Kaleidoskop - Vedecká hračka

28.02.2011

     Viac ako 100 vedeckých hračiek z vyše 20 krajín určených najmä pre predškolákov, žiakov základných škôl 1. stupňa a rodiny s deťmi bude oddnes vystavených v Centre vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ulici číslo 8/A v Bratislave. Účastníci podujatia, ktorého cieľom je zmeniť poznávanie a učenie na hru, budú môcť prostredníctvom osobného zážitku spoznať a pochopiť tajomstvá vedy a techniky.
     Výstava hračiek, hlavolamov a fyzikálnych experimentov bude otvorená počas celého marca denne od 8.00 do 15.00 hod. a v sobotu od 9.00 do 15.00 hod., pričom vstup je zdarma. Organizovaným triedam zo škôl alebo skupinovým návštevám odporúčame nahlásiť sa vopred na e-mailovej adrese: ncpvat@cvtisr.sk.
     Podujatie organizuje Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti v Bratislave v spolupráci s občianskym združením Vedecká hračka z Banskej Bystrice.
     Slávnostná vernisáž sa uskutoční dnes 28. februára 2011 o 15.00 hod. v Centre vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ulici číslo 8/A v Bratislave.

Bratislava 28. február 2011

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku