Prázdninový výlet do múzea, ktorý neunudí

  • Dátum: 03.07.2020
Leto môže byť s nami plné zážitkov. V levočskom Múzeu špeciálneho školstva čakajú na návštevníkov aj originálne a interaktívne prekvapenia. Popri výlete v meste plnom histórie Vás pozývame objaviť svet, ktorý sa nás dennodenne týka, ale predsa ho možno tak dobre nepoznáme. Preskúšajte svoje zmysly, zoznámte sa s Braillovým písmom.

„Ocitáme sa na prahu tohtoročnej letnej sezóny, ktorá je z dôvodu obáv šírenia druhej vlny COVID-19 úplne iná, ako po minulé roky,“ začína videopozvánku do Múzea špeciálneho školstva v Levoči jeho vedúca Štefánia Petreková. Rozhodne však dodáva, že napriek aktuálnej situácii sú všetci aj v tomto múzeu presvedčení, že leto bude na Slovensku aktívne a príjemné. Tiež chcú prispieť k podpore cestovného ruchu a turizmu doma.
„Pozývame vás do Levoče, ktorá je plná skutočne významných historických pamiatok a kde je možné navštíviť aj toto interaktívne a zážitkové múzeum, nachádzajúce sa priamo v centre mesta,“ dopĺňa Petreková v krátkom videu. Interaktívna forma expozície sľubuje pre všetkých odborné informácie aj zážitky. „Počas zážitkovej prehliadky si napríklad na replike exponátu budete môcť napísať svoje meno v Braillovom písme či Lormovej dotykovej abecede,“ konkretizuje.

Expozícia Múzea špeciálneho školstva v Levoči ponúka takmer 70 vzácnych exponátov. Zväčša historických učebných a kompenzačných pomôcok, ktoré v minulosti uľahčovali vzdelávanie zdravotne postihnutým. Otestovať si tu ako návštevník môžete i svoje zmysly. Napríklad, keď sa ocitnete v tmavom priestore evokujúcom svet nevidiacich.
Novinkou tohto leta, na ktorú vedúca Múzea špeciálneho školstva v Levoči Štefánia Petreková v autentickej pozvánke upriamuje pozornosť, je pestrá paleta edukatívnych programov. Prihlásiť sa môžu najmä rodiny s deťmi vo veku od 6 rokov. Už druhé leto spolupracuje múzeum na obľúbenom súťažnom projekte Legendarium. Jeho cieľom je podporiť cestovný ruch v Prešovskom kraji.
„Milí priatelia, hor sa do cestovania, objavovania, spoznávania, leta plného zážitkov. Garantujeme, že u nás sa nudiť nebudete,“ uzatvára Petreková.

CELÉ VIDEO SI POZRIETE TU.

Od začiatku júla do konca septembra je múzeum otvorené sedem dní v týždni. Všetky potrebné informácie sú dostupné na oficiálnej webovej stránke múzea, jeho Facebooku či Instagrame.
Múzeum špeciálneho školstva v Levoči je organizačnou zložkou Centra vedecko-technických informácií SR.
Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku