Pracovný výjazd ministra školstva na Považí

11.04.2013
     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič dnes navštívil púchovskú Fakultu priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, kde pri príležitosti polročného výročia okupačného štrajku študentov za záchranu svojej fakulty odhalil pamätnú tabuľu.
     Študenti vstúpili do štrajku 11. októbra 2012 po tom, ako sa na akademickej pôde použili nedemokratické postupy a metódy zo strany vtedajšieho vedenia vysokej školy, trval dva mesiace a ukončený bol podpisom Memoranda o zachovaní Fakulty priemyselných technológií so sídlom v Púchove.
     Na spomienkovom podujatí minister Dušan Čaplovič ocenil kultivovaný priebeh minuloročného štrajku študentov na ochranu svojej alma mater a uviedol: "Generácie zabúdajú. Keď som bol študent v roku 1968, tiež sme mali okupačný štrajk. Ako generácia sme ho vtedy prehrali. Niekto povie, že toto bol malý lokálny štrajk, ale bol veľmi významný a vojde do dejín vysokého školstva. Dokázal, že mladým ľuďom sa oplatí brániť kvalitu svojho vzdelávania, brániť svojich kvalitných pedagógov a zabezpečiť, aby v mieste kde vyrastajú, bola kvalitná fakulta, ako v tomto prípade."
     Následne sa minister školstva Dušan Čaplovič zúčastnil na slávnostnej inaugurácii nového rektora Dubnického technologického inštitútu v Dubnici nad Váhom prof. PhDr. Ericha Petláka, CSc., ktorého do funkcie zvolil akademický senát 25. januára 2013.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku