Poznáme tohtoročných víťazov súťaží EKOPOSTER, PRAMIENOK a VODA PRE ŽIVOT – ŽIVOT PRE VODU

Ani tento rok nám situácia so šírením ochorenia COVID-19 nedovolila usporiadať slávnostné vyhodnotenie troch celoslovenských súťaží Ekoposter, Pramienok, Voda pre život – život pre vodu, ktoré každoročne vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizačne ich zabezpečuje mesto Trstená. Napriek mnohým obmedzeniam sa však do súťaže zapojilo so svojimi prácami veľa súťažiacich z celého Slovenska. Členovia poroty mali čo robiť, aby vybrali tie najlepšie a najhodnotnejšie práce.

ilustračná foto

V literárnej súťaži Voda pre život – život pre vodu zabojovalo 485 žiakov z 235 škôl. Do výtvarnej súťaže Pramienok sa zapojilo 492 materských škôl a celkovo nám prišlo 904 prác. Do Ekoposteru sa zapojilo 299 škôl a 2004 žiakov.

Pri hodnotení prác v súťaži Ekoposter sme si pripomenuli aj jednu smutnú udalosť. V júli 2021 nás navždy opustila dlhoročná porotkyňa a hlavne zodpovedná, zanietená výtvarná pedagogička Mária Michalidesová. Svojim odborným a špecificky výrazným spôsobom viedla svojich žiakov k vytváraniu vysoko kvalitných prác, ktoré aj v našej súťaži získali viacero popredných ocenení. Kolektívy žiakov pod jej vedením vytvárali harmonicky vyvážené, výtvarne kultivované práce prekvapivej farebnosti a nápaditých motívov. Svojim charakteristickým vypracovaním vytvorili špecifický rukopis, ktorým vysoko vyzdvihli úroveň detského výtvarného prejavu.

Všetkým, ktorí sa do súťaží zapojili, ďakujeme, víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník ekologicky zameraných súťaží. Ďakujeme aj sponzorom, ktorí pre víťazov venovali krásne ceny. Ceny budú víťazom posielané poštou.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a pod záštitou Združenia miest a obcí Hornej Oravy.

Výsledkové listiny, hodnotenia porotcami, ale aj prehliadku tých najlepších si môžete pozrieť na webovej stránke organizátora

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky