Poznaj svoju minulosť a nezabudni

20.02.2017
     Projekt Poznaj svoju minulosť a nezabudni,  nad ktorým prevzal záštitu minister Peter Plavčan, pokračuje ďalšími aktivitami. Diskusiu na tému narastajúceho extrémizmu z pohľadu osôb so zdravotným postihnutím zorganizovala Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS-OSF). Autorkou projektu je bývalá investigatívna novinárka Monika Ščevovichová, ktorá je od autonehody 9 rokov na invalidnom vozíku.
     "V našej spoločnosti sa objavuje mnoho prejavov extrémizmu, preto je dôležité hovoriť o holokauste. Najväčším problémom je, že extrémizmus sa tvári ako vlastenectvo," povedal na besede Peter Plavčan. Pripomenul, že je dôležité, aby mali mladí ľudia kritické myslenie, ktoré im pomôže vyhodnocovať čo je správne.
     Mladí ľudia so zdravotným postihnutím navštívili v rámci projektu múzeum bývalého nacistického tábora v poľskom Osvienčime. Projekt bude pokračovať v poukazovaní na hrozby extrémizmu v dvoch hlavných líniách. Prvou je podpora ďalších návštev Osvienčimu, druhou besedy, ktorých cieľom bude konfrontácia mladých ľudí.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku