Navigácia

Portál Učiteľských novín oslavuje prvé narodeniny

     Dnes je to presne rok, čo občianske združenie s názvom “Učiteľské noviny o.z.” oficiálne spustilo online magazín na doméne www.ucn.sk, ktorý je určený prevažne učiteľskej obci a všetkým tým, ktorí sa zaujímajú o školstvo a vzdelávanie. Šéfredaktorkou Učiteľských novín a štatutárnou zástupkyňou občianskeho združenia je Martina Baumann.
     Počas tohto obdobia navštívilo portál 131-tisíc návštevníkov, čím zároveň získal množstvo stálych prispievateľov a ich počet neustále rastie. Do dnešného dňa vydal portál viac ako 3 200 príspevkov a v priebehu roka niekoľkokrát aktualizoval hlavnú stránku UCN.sk o nové kategórie.
     Návštevníci našej stránky tu môžu nájsť horúce aktuality z jednotlivých škôl na Slovensku, informácie z ministerstva školstva a jeho priamo riadených organizácií, príspevky od učiteľov, zaujímavé blogy, fotogalérie a rozhovory, správy zo zahraničia, kultúry a množstvo súťaží. Portál prináša komplexný obraz o aktuálnom dianí v školstve a o problémoch, ktoré trápia slovenských učiteľov.

Sociálne siete
     Okrem toho UCN sa snaží ísť s dobou a počas celého roka pridáva svoje príspevky aj na sociálnych sieťach Facebook a Twitter. Počet fanúšikov na FB a Twitteri každým dňom rastie. V redakcii sa snažia o to, aby motivovali užívateľov týchto sociálnych sietí prostredníctvom súťaží, ktoré propagujú práve na nich.

Obnova tlačených novín
     Okrem toho občianske združenie obnovilo v júni 2015 vydávanie Učiteľských novín v tlačenej podobe, ktoré sú distribuované do všetkých slovenských škôl v náklade 43 300 kusov výtlačkov. Periodikum vychádza raz mesačne s výnimkou letných prázdnin. Tlačené verzie nájdete aj na našom webe. Celý prehľad je k dispozícií TU.

 

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky