Portál ucimenadialku.sk zaznamenal enormný záujem zo strany pedagógov a rodičov

     Len prvý deň fungovania zaznamenal novospustený portál www.ucimenadialku.sk enormný záujem zo strany pedagógov a rodičov. Počas tohto dňa ho navštívilo 119 602 návštevníkov, počet pozretí jednotlivých stránok sa pohyboval na úrovni 588 678 vzhliadnutí. Najviac navštevovanými na stránke boli online zdroje, ktoré môžu využiť učitelia pri aplikácii dištančného vzdelávania, aktuálne zmeny termínov v organizácii školského roka, no často vyhľadávanými boli aj odporúčania na zadávanie úloh online, rady a tipy.
     Počas prvého dňa bolo do schránky doručených viac ako 250 podnetov od rodičov, učiteľov, zriaďovateľov či rôznych subjektov (napr. neziskové organizácie). Čo sa týka otázok, zamerané boli najmä na pracovnoprávne vzťahy a rôzne praktické otázky, ako realizovať v tejto krízovej situácii vzdelávanie online formou.
     Rezort školstva pristupuje veľmi zodpovedne k vybavovaniu všetkých otázok a podnetov, avšak vzhľadom na vysoký počet mailov nemôže byť na všetky otázky odpovedané promptne. Niektoré odpovede sa riešia priebežne a touto cestou by sme preto chceli poprosiť o trpezlivosť. Predpokladáme, že po prvotnom nápore otázok a mailov budeme vedieť aktualizovať stránku na dennej báze a dopĺňať všetky nápady, podnety, odpovede a nové informácie ihneď.
     „Veľmi ma teší enormný o túto stránku. Dokazuje to, že mnohé školy majú záujem učiť tvorivo a inovatívne. Sme v neštandardnej situácii, ale považujem ju za šancu na to, aby sme spoločne so školami podporovali flexibilné a kreatívne školstvo. Verím, že portál Učíme na diaľku bude aj naďalej využívaný a pomôže v tomto období učiteľom, rodičom a hlavne žiakom pri ich vzdelávaní,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling.
     Zároveň by sme chceli  poďakovať všetkým návštevníkom stránky za ich podporu, ochotu pomôcť, ale aj za ich nápady na zlepšenie či kritiku. Vážime si, že aj takouto formou prispievajú k zvládnutiu tejto mimoriadnej situácie.

 

 

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky