Podpísaním memoranda sa rozšírila spolupráca s Kalifornskou technickou univerzitou

13.01.2012

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca a profesor Harvey B. Newman podpísali 12. januára 2012 prostredníctvom videokonferencie Memorandum o porozumení o akademickej spolupráci medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) a California Institute of Technology (CALTECH).
    
Obe strany ocenili, že sa vzájomná dlhoročná spolupráca zavŕšila podpísaním spoločného memoranda o porozumení, ktoré vytvára podmienky na jej rozšírenie.
     Podpisom dokumentu vytvorili rámec pre medzinárodnú akademickú a vzdelávaciu spoluprácu, a to na vedenie spoločných výskumných projektov (vrátane výmeny výskumných pracovníkov a pracovníkov riadiacich výskum a doktorandov) a prednášok, ako aj na organizovanie sympózií. Dohoda okrem toho umožní výmenu akademických informácií a materiálov.

     California Institute of Technology sídli v meste Pasadena v Kalifornii a bol založený v roku 1891. So školou je spojených 31 držiteľov Nobelových cien. V rebríčku 400 najlepších univerzít vo svete The Times Higher Education World University Rankings 2011-2012 sa umiestnil na 1. mieste a v šanghajskom rebríčku 500 najlepších univerzít vo svete za rok 2011 na 6. mieste.

Fotogaléria
Zostrih z videokonferencie

Bratislava 13. január 2012

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku