Navigácia

Podcast Národného inštitútu vzdelávania a mládeže s Jozefom Gašparíkom: cez portál praxuj.sk si mladí ľudia nájdu stáž, cez portál pracuj.sk si prácu môže nájsť ktokoľvek

Meno Jozef Gašparík možno mnohým mladým ľuďom nie je úplne známe, avšak portál Praxuj.sk - Naštartuj svoju kariéru a Pracuj.sk - Portál novej generácie už áno. Za oboma stojí práve Jozef, ktorého sme si pozvali do nášho štúdia.

ilustračný obrázok

Portál praxuj.sk ponúka mladým ľuďom príležitosti na stáž. Cez portál si už približne 5.000 mladých ľudí stáž vo svojom meste, alebo regióne hľadalo. To je aj dôvodom jeho vzniku teda podporenie zamestnanosti mladých ľudí v regiónoch.

Je nutné získavať skúsenosti už počas štúdia, na čo aj Jozef apeluje.

Portál pracuj.sk slúži na získavanie práce nielen pre mladých ľudí, avšak ponúka aj seniornejšie pracovné pozície. Cez pracuj.sk si momentálne vyhľadáva prácu približne 15.000 ľudí.

Podstatným rozdielom týchto portálov oproti konkurenčným, je priblíženie sa mladým ľuďom, k čomu využili komunikáciu cez sociálne siete, pracovné spolky, mládežnícke organizácie, novinkou je aj to, že žiadateľ vidí, kedy si zamestnávateľ jeho životopis otvoril, odpadá teda nervozita z toho, či sa jeho profilu venuje, alebo nevenuje pozornosť.

Čo potrebujú zamestnávatelia a čo ponúkajú mladí ľudia?

Znalosť jazykov, či práca s počítačom patria medzi štandardnú výbavu mladých ľudí. Firmy si uvedomujú, že drvivú väčšinu požadovanej agendy sa vedia uchádzači naučiť, napríklad Excel na pokročilejšej úrovni, či spravovanie sociálnych sietí. Avšak práca v kolektíve, kreatíva, či adekvátna komunikácia patria medzi vyžadované zručnosti. Medzi najobsadzovanejšie pracovné odvetvia patria podľa Jozefa programátorské práce, marketing, či účtovníctvo.

„Plat je do istej miery potreba, to je objektívne. Iba plat však nestačí. Vidíme, že mnoho mladých ľudí nejde pracovať za rovnaké podmienky do firiem, ktoré sú menej značkové, nesledujú aktuálne trendy, či rozdeľujú spoločnosť“, hovorí Jozef Gašparík, zakladateľ portálu praxuj.sk a pracuj.sk

Pracovný trh sa neustál vyvíja, čomu sa musia prispôsobovať aj pracovné portály.
Množstvo noviniek chystajú aj v praxuj.sk a pracuj.sk.
Aké to sú? Dozviete sa v aktuálnom podcaste, ktorý vás pozývame si vypočuť TU.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky