Navigácia

Podcast Národného inštitútu vzdelávania a mládeže s Evou Matejčíkovou: The Young Office Žilina podporuje mladých ľudí a najmä umelcov, aby sa prejavili

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM) prichádza s novou časťou podcastu: Nad hranicami školy.
Cieľom podcastov je prinášať príbehy úspešných a inšpiratívnych mladých ľudí, možnosti, ktoré svet mladým ľuďom ponúka, ale taktiež aj rozhovory, ktoré budú prínosom napríklad aj v kariérnom raste.

Hostka podcastu, Eva Matejčíková je členkou neformálnej dobrovoľníckej skupiny s názvom The Young Office Žilina.

The Young Office Žilina je skupina mladých ľudí, ktorí sa rozhodli, že chcú vytvoriť platformu pre mládežnícku kultúru v meste. Rozhodli sa vziať veci do vlastných rúk a robiť kultúru mladých ľudí pre mladých ľudí. A úspešne sa im to od roku 2021 aj darí.

V kresle sa Marta Hlavatá rozprávala s Evkou, ktorá priblížila nielen fungovanie skupiny, ale aj svoje pôsobenie a ďalšie plány, ktoré ich čakajú.

Momentálne Evka zastáva v skupine funkciu festivalovej manažérky, má na starosti celú vizuálnu identitu nielen festivalov, ale aj identitu skupiny celkovo.

„Veľmi ma napĺňa, keď sa pravidelne stretávame, rozprávame sa a navzájom sa motivujeme a posúvame vpred, pretože každý z nás prichádza s nejakými skúsenosťami a záľubami a je pekné, keď sa realizujeme a robíme čo nás baví. V tomto sa ako skupina veľmi podporujeme,“ povedala Evka.

Neformálna dobrovoľnícka skupina The Young Office Žilina sa zameriava na organizovanie rôznych workshopov, koncertov, ale taktiež aj na dobrovoľníctvo v rámci Projektov EÚ Erasmus+, kedy môžu nielen slovenskí dobrovoľníci, ale aj tí zahraniční okúsiť Slovensko a slovenskú kultúru a priložiť ruku k dobrej veci a pomôcť  Žiline.

Mnoho mladých ľudí pozná skupinu najmä vďaka koncertom, ktoré sú príležitosťou pre mladých umelcov, ktorí by inak hrali iba doma, aby ich spoznalo obecenstvo.

The Young Office Žilina dáva pravidelne priestor mladým ľudom na realizáciu a radi privítajú mladých ľudí z okolia, ktorí sa chcú rozvíjať a tvoriť.

Viac zaujímavostí nám Evka porozprávala v najnovšom podcaste, ktorý si môžete teraz vypočuť TU.

podcast


Kontakt pre médiá – Komunikačný odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR:
Hovorca: tel.: +421 915 097 752,
tlacove@minedu.sk
Kontakt pre médiá – Národný inštitút vzdelávania a mládeže:
Nikola Hrončoková: tel.: +421 917 402 521,
nikola.hroncokova@iuventa.sk


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky