Pamätnou medailou sv. Gorazda ocenil minister Peter Plavčan trénerku plávania Danielu Šipošovú

22.12.2016
     Z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana si dnes na pôde rezortu prevzala medailu sv. Gorazda Daniela Šipošová, dlhoročná trénerka v plávaní telesne postihnutých plavcov a bývalá zamestnankyňa ministerstva.
     ,,Za túto prácu vám patrí táto cena a veľké uznanie. Pomáhate nielen vašim zverencom, ale aj ich rodinám,“ povedal minister pri odovzdávaní medaily, ktorá patri medzi najvyššie rezortné ocenenia a udeľuje sa významným osobnostiam pôsobiacim v oblasti vzdelávania.
     Výchove a tréningu plavcov sa D. Šipošová aktívne venuje v Plaveckom klube telesne a zrakovo postihnutých športovcov DOLPHINS v Bratislave, ktorého je aj predsedníčkou.
     Plavci pod jej vedením sa stali historicky prvými reprezentantmi v plávaní telesne a zrakovo postihnutých športovcov, ktorí získali medaily na na paralympijských hrách, majstrovstvách sveta a Európy za ČSFR a neskôr ako reprezentanti SR. Jej zverenci vytvorili paralympijské, svetové, európske, československé a slovenské rekordy. Pripravovala aj zrakovo postihnutú Karinu Petrikovičovú a nevidiacu Tatianu Blattnerovú na ME 2016 IPC v portugalskom Funchale a na letné paralympijské hry v Rio de Janeiro v roku 2016.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku