Olympijskému víťazovi M. Tóthovi zablahoželal osobne aj minister Peter Plavčan

22.08.2016
     Z historicky prvej zlatej olympijskej medaily z atletiky v ére samostatného Slovenska sa v Rio de Janeiro tešil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan. Bezprostredne po víťazstve zablahoželal reprezentantovi Matejovi Tóthovi k titulu olympijského šampióna v chôdzi na 50 km.
    
"Veľmi sa všetci tešíme, podal vynikajúci výkon a svoj talent zúročil do zlatej olympijskej medaily. Veľmi mu všetci blahoželáme a tešíme sa s ním. Nesledoval som celé preteky, prišli sme asi v druhej polovici, kým sme sa sem prepracovali z druhej časti Ria, ale o to viac sa tešíme, že sme to mohli vidieť. Ukázal veľa sily," uviedol Plavčan.
      Ako minister, do ktorého gescie spadá aj šport, prišiel povzbudiť slovenských reprezentantov počas záverečných dní letnej olympiády. Okrem zlata z chôdze sa mohol tešiť aj z úspechu štvorkajaku na 1000 m v zložení Tibor Linka, Denis Myšák, Juraj Tarr a Erik Vlček, ktorí získali striebornú medailu.
     Celkovo získala slovenská výprava na Hrách XXXI. olympiády v Rio de Janeiro dve zlaté a dve strieborné medaily, čo predstavuje významné zlepšenie oproti olympiáde v Londýne v roku 2012 (jedna strieborná a tri bronzové medaily).
     Už o necelé tri týždne sa v Brazílii začnú XV. paralympijské hry, ktoré sú naplánované v termíne 7. - 18. septembra 2016. Slovensko na nich bude reprezentovať spolu 32 športovcov v deviatich športoch.

Foto: SOV
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku