Navigácia

Od dnes sa učitelia môžu prihlasovať na školenia Samsung School

     Dnešným dňom sa spúšťa možnosť prihlásenia na ďalšiu etapu tabletových školení. Prvé dve z nich mali učiteľom pomôcť prekonať strach z používania tabletov na vyučovacích hodinách. Tretia vlna školení, pod názvom „Samsung School“ sa zameria priamo na manažment tabletov.
     Samsung School, alebo aj riešenie tabletovej učebne, umožní učiteľom plne kontrolovanú a riadenú výuku s využitím tabletov, možnosť sprístupniť individuálny obsah, zdieľať obrazovky tabletu s interaktívnou tabuľou, správu obsahu študentských tabletov, či ich zablokovanie, efektívne a rýchle testovanie pre získanie spätnej väzby a mnoho ďalších možností.
     „Moderné riešenie tabletovej učebne umožní interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom a žiakmi v reálnom čase. Tiež dá učiteľovi možnosť vyučovať akékoľvek učivo atraktívnym spôsobom a mať pritom plne pod kontrolou prácu žiakov na hodinách“ konštatoval v decembri pri podpise memoranda, ktoré umožnilo dodávanie tohto riešenia na školy, minister školstva Juraj Draxler.  
     Celkom 1 026 zapojených škôl z celého Slovenska, mimo Bratislavského kraja, bude môcť aj takýmto spôsobom zatraktívniť vyučovanie v nákladoch 1,20 eura na tablet za rok. Viac informácii o samotnom projekte je k dispozícii na internetovej stránke www.digiskola.sk/samsungschool.

Video z využitia tabletov pri výučbe na Obchodnej akadémii v Nitre

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky