Ochranu pred ochorením Covid-19 najnovšie získajú aj pedagogickí zamestnanci ZUŠ, CVČ a jazykových škôl

Ministerstvo školstva pokračuje v zabezpečovaní vakcinácie pre ďalšie tisícky pedagogických pracovníkov. Dnešným dňom boli zverejnené termíny na očkovanie ďalších 26 922 pedagogických zamestnancov. Na vakcináciu sa môžu prihlásiť už aj pedagogickí zamestnanci vo veku do 55 rokov (vrátane) zo základných umeleckých škôl, centier voľného času a jazykových škôl.

ilustračná foto

Ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva vyvinulo maximálne úsilie, aby sa na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 mohli prihlásiť už všetci pedagogickí zamestnanci, vrátane pedagogických zamestnancov základných umeleckých škôl, jazykových škôl, centier voľného času a ďalších školských zariadení.

Na dni 27. februára 2021 až 5. marca 2021 boli zverejnené termíny v očkovacích centrách v mestách – Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezno, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Ilava, Komárno, Košice, Levice, Michalovce, Myjava, Partizánske, Považská Bystrica, Prešov, Rimavská Sobota, Rožňava, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom a Žilina.

Súčasná fáza by mala trvať najbližší týždeň, v tejto chvíli už v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR intenzívne robíme na tom, aby sa zoznam oprávnených osôb vďaka novele vyhlášky rozšíril aj odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení.

Termíny na očkovanie pedagogických zamestnancov nad 56 rokov v najbližších dňoch zatiaľ nie sú  k dispozícii. Ministerstvo zdravotníctva totiž čaká na dodávky vakcín.

Súbory na stiahnutie


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky