Oceňovanie úspešných športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2016

12.01.2017
     Celkovo dvadsať športovcov a ich trénerov ocenilo dnes v Bratislave Národné športové centrum (NŠC) pri príležitosti ukončenia športového roka 2016. Na slávnostnom podujatí sa zúčastnil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.
     Medzi ocenenými športovcami, ktorí sa pripravujú v NŠC, nechýbali ani také známe mená, ako sú vodná slalomárka Jana Dukátová, plavec Richard Nagy či ďalší olympionici. Za výborné športové výsledky v uplynulom roku si ocenenia prevzali aj viacerí juniorskí reprezentanti, čo vyzdvihol vo svojom príhovore aj minister Peter Plavčan.
     „Osobitne mám radosť z výsledkov mladých športovcov, medzi ktorými máme aj juniorských majstrov Európy v rýchlostnej kanoistike Samuela Baláža a Milana Fraňu či bronzového medailistu z majstrovstiev Európy juniorov v boxe Andreja Csemeza. Spolu s ďalšími dnes ocenenými reprezentantmi predstavujú, pevne verím, svetlú budúcnosť slovenského športu,“ uviedol minister.
     Uplynulých 12 mesiacov zhodnotil aj poverený riaditeľ NŠC Martin Pavlík: „Rok 2016 sa niesol najmä v znamení letných olympijských hier. Som veľmi rád, že aj NŠC malo na Hrách XXXI. Letnej olympiády dôstojné zastúpenie. Slovenský olympijský výbor nominoval 9 športovcov a troch trénerov NŠC. Výrazné úspechy však zaznamenali  aj naši ďalší športovci na vrcholných podujatiach a dnes sme im s radosťou a hrdosťou mohli odovzdať ocenenia“.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku