Oceňovanie trénerov mládeže za rok 2014

21.04.2015
           Spolu 77 trénerov odmenil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler za celoživotnú prácu s mládežou, za výnimočný výsledok ich zverenca v roku 2014 a pri príležitosti životného jubilea.
     Odmeny boli odovzdané na slávnostnom podujatí, ktoré sa konalo včera v Športovej hale Mladosť v Bratislave. Ocenení si prevzali odmeny z rúk generálneho riaditeľa sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR Ladislava Čambala. Slávnostné oceňovanie zorganizovalo Národné športové centrum MŠVVaŠ SR.
       "Stalo sa už tradíciou, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky každoročne finančne odmeňuje trénerov mládeže. Práca trénera mládeže je náročná a zodpovedná činnosť, ktorá formuje mladého športovca. Ste to Vy, ktorí stojíte pri ich prvých športových krokoch, ktorí ste rozpoznali ich športový talent, a ktorí ste ich dokázali v úplnom začiatku usmerniť tak, aby napokon skvelo reprezentovali naše Slovensko," uviedol Ladislav Čambal.
Za oblasť celoživotnej práce s mládežou a pri príležitosti životného jubilea bolo ocenených 18 trénerov a 59 ich kolegov získalo odmenu za výnimočný výsledok športovca mládežníckej kategórie v roku 2014.
     Medzi ocenenými za celoživotnú prácu boli okrem iných aj  Jiří Walter, Tatiana Motolíková, Dušan Valent, František Sitora, Vladimír Šťastný či Jozef Široký. Za umiestnenia športovcov v minulom roku ocenil minister školstva napríklad Juraja Ontka, Lukáša Benedika, Branislava Petroviča, Klaudia Farmadína, Moniku Višňovskú, Ľuboša Križka, Branislava Slamku či Ľubomíra Kurhajca.

Zoznam ocenených trénerov
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku