O najobľúbenejšom učiteľovi rozhodnú opäť žiaci

21.10.2015
     Minister Juraj Draxler otvoril včera jubilejný 10. ročník ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku. Žiaci základných a stredných škôl môžu prihlasovať svojho obľúbeného pedagóga v ankete Zlatý Amos už teraz, slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 2. mája 2016.
      Anketa Zlatý Amos sa snaží popularizovať učiteľské povolanie a vyzdvihuje vzťah medzi učiteľom a žiakmi, lebo práve oni rozhodujú o nominovaných pedagógoch. Vybraní učitelia zabojujú nielen o titul Zlatý Amos, ale aj o ocenenia Amos sympaťák, Zlatá škola, cenu Jána Gašperana, pedagóga, na ktorého sa oplatí spomínať a najlepší príbeh o učiteľovi. Do hlasovania sa môžu zapojiť aj vysokoškolskí študenti, ktorí navrhujú svojich bývalých učiteľov zo základných a stredných škôl za predmety chémia, fyzika a matematika.
     Počas stretnutia s organizátormi podujatia, aktuálnym Zlatým Amosom, finalistami a semifinalistami ročníka 2015 sa pedagógovia s ministrom podelili o skúsenosti pri výchove žiakov a budovaní vzťahu medzi učiteľom a žiakom. V diskusii sa venovali aj otázke prípravy budúcich učiteľov, kontinuálnemu vzdelávaniu a financovaniu škôl.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku