NŠC usporiadalo konferenciu pre trénerov mládeže

02.10.2015
     Prof. Dušan Hamar z katedry športovej kinantropológie FTVŠ UK, hokejový tréner Zdeno Cíger či prof. Eugen Laczo z Katedry atletiky FTVŠ UK prednášali včera v Bratislave mládežníckym trénerom a ďalším záujemcom o problematike trénovania mladých športovcov. Konferenciu s názvom Športový tréning mládeže dnes zorganizovalo Národné športové centrum v spolupráci s Fakultou telesnej výchovy a športu UK v Bratislave.
     Účastníci konferencie si mohli vypočuť príspevky zamerané napríklad na fyziologické a medicínske osobitosti športovej prípravy mládeže, prechod z mládežníckych do seniorských kategórií alebo rozvoj vytrvalostných, silových či rýchlostných schopností.
     Podujatie sa stretlo so značným záujmom a pozitívnym ohlasom zo strany odbornej verejnosti. Druhá časť konferencie pre trénerov mládeže sa uskutoční 10. marca 2016 a jej program bude obsahovať ďalšie dôležité a zaujímavé témy, ako sú výživa, regenerácia, resp. diagnostika trénovanosti.  
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku