NŠC ocenilo najúspešnejších športovcov a ich trénerov

  • Dátum: 02.02.2015
     Národné športové centrum (NŠC) v piatok 30. januára 2015 v Bratislave ocenilo vyše 50 najúspešnejších športovcov a trénerov za úspechy v športovej sezóne 2014/15. Ceny si prevzali z rúk riaditeľa NŠC Borisa Čavajdu.
     Medzi ocenenými nechýbali úspešní hokejoví reprezentanti z projektu SR 20, ktorí si na nedávnych majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Kanade vybojovali bronzové medaily. K najúspešnejším športovcom centra patria aj bronzové medailistky z MS - akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková a snoubordistka Klaudia Medlová. Ďalej si ceny prevzali atléti Michaela Pešková, Marcel Lomnický a Jozef Repčík so svojím trénerom Marcelom Lopuchovským, plavkyňa Barbora Mišendová, či vodní slalomári.
     "Všetci, ktorí sú tu, sú najúspešnejší vo svojich odvetviach. Nevyberal by som iba jedného, všetci si zaslúžia obdiv, podporu a budúcnosť. Ale ja sa veľmi teším z rozvíjajúcich sa športov ako sú akrobatické lyžovanie a snoubording, to boli veľké prekvapenia. Tak isto aj hokejová dvadsiatka, ktorá dosiahla veľký úspech. Je to jeden z našich najpopulárnejších športov. Rovnako potešili aj Mišendová a Pešková, ktoré patria medzi najväčšie talenty vo svojich odvetviach," povedal riaditeľ NŠC Boris Čavajda.
     NŠC nepodporuje svojich zverencov iba po finančnej stránke, ale zameriava sa aj na ďalšie aspekty prípravy. "Okrem toho, že im zabezpečujeme prípravu a platíme im trénerov, tak zabezpečujeme aj lekárov, diagnostiku, podporujeme ich pri sústredeniach. Je tam veľa aktivít. Samozrejme, niektorí majú viac výhod podľa úspešnosti," pokračoval Čavajda.

Ocenení v abecednom zoradení športov:

Atletika:
Michaela Pešková - OHM - 2. miesto, tréner: Eduard Čordáš
Marcel Lomnický - ME - 7. miesto
Jozef Repčík - ME - 7. miesto, tréner: Marcel Lopuchovský

Biatlon:
Šimon Bartko - MSJ+K - 5. miesto, tréner Marek Matiaško

Džudo:
Peter Žilka - MEJ - 5. miesto, tréner Jozef Krnáč

Karate:
Jana Vojtikevičová - ME - 4. miesto

Akrobatické lyžovanie:
Zuzana Stromková – 5. miesto v celkovom poradí SP v slopestyle v sezóne 2013/2014, 3. miesto v kategórii slopestyle na MS 2015, tréner: Tomáš Murgáč

Snoubording:
Klaudia Medlová – 3. miesto na MS 2015, tréner: Marek Hliničan

Ľadový hokej:
SR 20 – 3. miesto na MS v Kanade, tréneri Ernest Bokroš a Rudolf Jurčenko

Plávanie:
Barbora Mišendová - 1. a 3. miesto na MEJ, tréner: Ľuboš Križko
Richard Nagy - 7. a dvakrát 8. miesto na ME, tréner: Gabriel Baran

Vodný slalom:
Jakub Grigar - 3. miesto n MSJ a do 23 rokov, 2. miesto na OHM, tréner: Jozef Martikán
Marko Mirgorodský - 1. miesto (3xC1) na MSJ, 3. miesto na OHM, tréner: Tomáš Mráz
Peter Csonka - 1. miesto na ME
Jana Dukátová - 3. miesto (3xK1) na MS, tréner: Robert Orokocký,
Peter Blasbalg - 4. miesto na MEJ

Zdroj: TASR, FOTO: NŠC
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku