NR SR schválila ministrovi školstva právo vo výnimočných situáciách meniť zákonom dané termíny v rámci organizácie školského roka

  • Dátum: 25.03.2020
     Minister školstva bude po novom môcť v jednoznačne vymedzených situáciách rozhodnúť o termínoch prijímacích skúšok, zápisov do základnej školy či maturitných skúšok mimo termínov ustanovených zákonom o výchove a vzdelávaní. V rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu to včera schválili poslanci Národnej rady SR v skrátenom legislatívnom konaní vládnou novelou školského zákona.
     "Skúsenosti v aktuálnej situácii ukázali, že pri viacerých termínoch môže byť potenciálne potrebná operatívna reakcia príslušných subjektov (ministerstva, okresných úradov v sídle kraja, riaditeľov) v nadväznosti na zákonom ustanovené intervaly," uvádza sa v predkladacej správe návrhu.
     Minister školstva, vedy výskumu a športu SR Branislav Gröhling už včera avizoval rozhodnutie posunúť termín podávania prihlášok na stredné školy a nadväzne aj termíny prijímacích skúšok na SŠ, prihlasovanie do materských škôl, zápisy do základnej školy, ako aj obdobie ústnych maturít.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku