Nový videoprojekt od IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže pomôže mladým ľuďom pripraviť sa na zamestnanie

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v spolupráci so Zmudri, platformou zameranou na poskytovanie relevantných informácií interaktívnou a zábavnou formou hlavne pre mladých ľudí, vytvorili 5-dielny videoprojekt tematicky zameraný na nájdenie práce po škole, ktorého cieľom je prostredníctvom jednoduchých a zrozumiteľných videí previesť mladého človeka trhom práce a ozrejmiť, ako si nájsť prácu a byť kvalitne pripravený na budúce zamestnanie.

logo IUVENTA

Z reprezentatívneho výskumu medzi stredoškolákmi, ktorý IUVENTA realizovala na jar tohto roku vyplýva, že až 41,1% respondentov sa obáva, že si nebude môcť nájsť kvalitnú prácu v mieste svojho bydliska, a teda bude musieť za prácou cestovať, alebo sa sťahovať.

Samotní mladí ľudia sa cítia na život nepripravení, narastá najmä ich dopyt po rozvoji mäkkých zručností. Práve pre to vznikol videoprojekt, ktorý má pripraviť mladých ľudí a poskytnúť im tipy a rady ako si nájsť prácu, ale taktiež poskytne návod, ako sa ešte počas školy zamerať na aktívny sebarozvoj prostredníctvom možností, ktoré im poskytuje neformálne vzdelávanie a práca s mládežou.

Projekt je výnimočný nielen svojím obsahom, ale práve tým, že z videí sa prihovára tím Zmudri, čo sú mladí ľudia v rovnakom veku ako cieľová skupina, ktorej je videoprojekt určený. Obsah videí je ľahko zrozumiteľný a mladý divák môže získané poznatky a odporúčania okamžite aplikovať do praxe.

Päť tematicky zameraných videí poskytne náhľad do tém ako: koho zamestnávatelia vyhľadávajú; ako popracovať na svojich mäkkých a tvrdých zručnostiach; prečo je vzdelávanie sa dôležité aj po škole; ako neformálne vzdelávanie pomôže mladým ľuďom; ich profesijnému životopisu a čo sú to podporné programy na trhu práce. Po vzhliadnutí videí budú mať mladí ľudia predstavu o fungovaní trhu práce a prehľad o možnostiach, ktoré im neformálne vzdelávanie ponúka.

Videoprojekt môže slúžiť aj ako interaktívna pomôcka pre pracovníkov s mládežou alebo učiteľov, ktorá im pomôže ľahšie sa vcitiť do problémov mladých ľudí a nasmerovať ich správnym smerom.

Videoseriál bude publikovaný na týždennej báze prostredníctvom sociálnych sietí a Youtube kanálu IUVENTY. Každé video je zamerané na určitú oblasť a po vzhliadnutí je dostatočný priestor na to, aby získané poznatky a podnety aplikovali do praxe.

Dnešná situácia nie je pre študentov ľahká, a preto ďakujeme mladým ľuďom zo Zmudri, ktorí nám pomohli natočiť sériu náučných videí, za spoluprácu. Veríme, že pomôžeme mladým ľuďom ľahšie sa vydať na cestu trhom práce, uplatniť sa v živote a viesť samostatný život.

Videá vznikli v spolupráci s neziskovou platformou pre mladých ľudí – Zmudri a ich cieľom je zvýšiť povedomie o možnostiach programu Európsky zbor solidarity  a Erasmus + pútavou a interaktívnou formou a podporiť lepšiu zamestnateľnosť mladých ľudí s obmedzenými príležitosťami na trhu práce.

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky