Noc múzeí a galérií 2023 v Múzeu školstva a pedagogiky

Výstava je projektom cyklu Osobnosti v školských laviciach, ktorá tentokrát predstavuje slovenských populárnych spevákov z pohľadu ich detstva, školských a študentských rokov. Škola a učitelia zohrávajú dôležitú úlohu v živote každého človeka. Často mávajú vplyv na budúcu profesiu svojich žiakov. Môžu ich podporiť alebo naopak aj odradiť od smeru, ktorý si vybrali. Našou snahou bolo zistiť, ako to bolo v prípade ľudí, ktorí sa živia hudbou.

infografika

Sobota, 13. máj 2023

14.00 – 22.00 hod.    

Múzeum školstva a pedagogiky, Charkovská 1, Bratislava

Program:

Speváci v školských laviciach

Výstavu Speváci v školských laviciach, ktorá odhalí spomienky známych speváckych osobností rôznych generácií na časy ich vzdelávania, si budú môcť návštevníci prezrieť na prízemí v novom sídle Múzea školstva a pedagogiky na Charkovskej ulici.

Jadro výstavy tvoria spomienky slovenských spevákov ako Peter Lipa, Marcela Laiferová, Pavol Hamel, Laco Lučenič, Beáta Dubasová, Miro Jaroš, Peter Cmorik či Zuzana Smatanová.

V ich odpovediach sa odzrkadľuje charakter doby, v ktorej chodili do školy. Keď sa hovorí o škole, nemôžu samozrejme chýbať známky. Dokladujú ich vysvedčenia či žiacke knižky, do ktorých sme mohli nahliadnuť.

Nová tvár ?

Prezentácia najlepšie hodnotených študentských návrhov na revitalizáciu okolia MŠaP – jeho predpolia a dvora. Vďaka spolupráci s BKIS a projektu Sadni si! si návštevníci môžu posedieť práve v exteriéri budovy, ktorý by mal v blízkej budúcnosti získať novú tvár. Jednotlivé idey odprezentujú kurátorky múzea.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky