Nemčina má stále vplyv na profesnú budúcnosť žiakov

28.10.2015
     Ministerstvo školstva podporí snahy o spopulárnenie nemeckého jazyka na Slovensku - túto gentlemanskú dohodu uzavrel minister školstva Juraj Draxler s nemeckým veľvyslancom Thomasom Götzom.
     Spolupráca Slovenska a Nemecka je na viacerých úrovniach nadštardandná. V prípade práve sa rozbiehajúceho duálneho systému sú nemecké firmy početne zastúpené medzi zamestnávateľmi vstupujúcimi do tohto programu. Tie sa nielen zapájajú do výchovy študentov, ale už v súčasnosti patria medzi významných zamestnávateľov najmä v priemyselnej oblasti. Nezanedbateľný je aj fakt, že nemecké univerzity a vysoké školy sú v rebríčku voľby slovenských vysokoškolákov na treťom mieste medzi zahraničnými školami.
     „Rád by som zdôraznil našu otvorenosť rôznym iniciatívam, ktoré podporia nemecký jazyk v slovenskom školstve,“ vyhlásil minister školstva Juraj Draxler a načrtol možnosť spolupráce aj s ministerstvom kultúry a podpore nemeckej kultúry na Slovensku a dodal: „Náš dialóg sa bude určite rozvíjať aj v rámci hospodárskych vzťahov, duálneho vzdelávania či rozhovorov o budovaní kapacít pre výskum a vývoj na Slovensku v spolupráci s nemeckými partnermi“.
     Ako doplnil minister školstva, s tým sú spojené aj aktivity v oblasti rozvoja a podpory nemeckého jazyka na úrovni základných, stredných, ale aj vysokých škôl.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku