Návšteva zlatých sledge hokejistov v NŠC

18.10.2016
Držitelia zlatých paralympijských medailí v hokeji na sánkach Lonnieho Hannaha II. a Bradleyho Emmerson  zavítali do Národného športového centra.  So šéfom NŠC Martinom Pavlíkom,  Igorom Kováčom, vedúcim oddelenia vzdelávania NŠC a členom podporného tímu NŠC Petrom Lopatom diskutovali o rozvoji sledge  hokeja v USA i na Slovensku. Ako dlhoroční aktívni hokejisti na sánkach prezentovali svoje skúsenosti  a v diskusii navrhli zopár odporúčaní  pre rozvoj  tohto športu na Slovensku.
Lonnie Hannah II. je držiteľom zlatej medaily s tímom USA na ZPH 2002 v Salt Lake City, Bradley Emmerson vybojoval najcennejší kov vo Vancouvri 2010.  Obaja boli aj  členmi bronzového amerického tímu v Turíne 2006.  Dnes už aktívne nehrajú, ale svoje skúsenosti odovzdávajú ako kouči sledge-hokejových tímov v USA.
Pobyt zlatých paralympionikov na Slovensku bol spojený s aktivitami amerického grantu pre rozvoj hokeja na sánkach, v rámci ktorého bude zakúpených aj päť hokejových sánok pre slovenský tím. Americkí športovci majú za sebou 7-dňový program , ktorého súčasťou bolo kaučovanie reprezentačného sledge hokejového družstva v Dolnom Kubíne. Americkí sledge-hokejisti boli aj pri podpise Memoranda o spolupráci  medzi Slovenským zväzom ľadového hokeja a Slovenským paralympijským výborom. Táto dohoda pomôže skvalitniť prípravu slovenskej reprezentácie v sledgehokeji, ktorá by o dva roky chcela štartovať na Zimných paralympijských hrách v Pjongčangu.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku