Naši vysokoškoláci bodovali na kórejskej Univerziáde

21.08.2015
      Dve strieborné, dve bronzové medaily a štvrté miesto – s týmto skvelým výsledkom sa vrátili slovenskí športovci z nedávnej Letnej Svetovej Univerziády v kórejskom Gwangju. Filipovi Marinovi, Matúšovi Dudovi, Andremu Redrovi a Marekovi Reznákovi k úspechu osobne zablahoželal aj minister školstva Juraj Draxler.
     Striebornú medailu vybojoval Matúš Bubeník v skoku do výšky a Filip Marinov v streleckej disciplíne trap. Bronz za plávanie si priniesla Katarína Listopadová. Slovenská reprezentácia bola úspešná aj v kolektívnych športoch. Filip Marinov, Július Vass a Matúš Dudo vyhrali tretie miesto v streleckej disciplíne trap. Veslári Andre Redr a Marek Reznák obsadili skvelé štvrté miesto v dvojskife, bronzová medaila im unikla len o 2,5 sekundy.
     Skĺbiť profesionálny šport a štúdium na vysokej škole nie je jednoduché. Aj naši univerzitní „olympionici“ občas stoja pred otázkou, či sa venovať štúdiu alebo ísť na tréning. Túto dilemu sa im zatiaľ darí úspešne riešiť – bez problémov zvládajú štúdium a z medzinárodných športových súťaží sa vracajú so skvelými výsledkami. V budúcnosti by sa však chceli venovať najmä vyštudovanej profesii. „Vzhľadom k súčasnej finančnej situácii v športe sa skôr zameriavame na štúdium, aby sme do života zo školy niečo mali. Ak sa  nám však podarí v budúcnosti aj profesionálne športovať, bude to veľké plus,“ zhodli sa slovenskí účastníci Letnej Univerziády.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku