Náš úspešný šprintér tesne pred európskym šampionátom 2018 v Berlíne

02.08.2018
     Majstrovstvá Európy v atletike 2018 v Berlíne sú už za dverami a 21 slovenských reprezentantov sa chystá zabojovať o kvalitné umiestnenie i potvrdenie oprávnenosti nominácie na kontinentálny šampionát. Spoločne s chodcom Matejom Tóthom, kladivármi Marcelom Lomnickým a Martinou Hrašnovou patrí medzi naše horúce želiezka v ohni šprintér Ján Volko, športovec v podpore Národného športového centra.
     Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave práve on, v spoločnosti trénerského dua Naďa Bendová a Róbert Kresťanko, priblížil svoje očakávania pre európskym šampionátom a spoločne zhodnotili prípravu naň.
      „Príprava bola kvalitná, splnili sme všetko to, čo sme si predsavzali a verím, že sa to na šampionáte ukáže. Verím, že Janko je dobre pripravený", uviedla trénerka Naďa Bendová. Róbert Kresťanko doplnil: „Urobili sme toho veľa, snažili sme sa vyšpičkovať formu na vrchol, už to len dotiahnuť a v Berlíne zabojovať".
     Optimizmus vlial všetkým samotný šprintér, ktorého v príprave pribrzdila viróza, ale už ju prekonal. „Všetko naznačuje, že to bude dobré," stručne reagoval Volko. A skromne odpovedal aj na otázku o cieľoch a výsledkoch na berlínskom atletickom ovále: „Cieľom zostáva dosiahnutie finále, ostatné bude bonusom".
Viac informácií

 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku