Najväčšie slovenské školské športové podujatie roka sa blíži

Na jednom mieste sa počas dvoch dní stretnú tí, ktorí počas celého školského roka úspešne prechádzali okresnými a krajskými kolami. Teraz si zmerajú sily vo finálových súbojoch o majstrovské tituly v atletickom viacboji, plaveckom trojboji, gymnastickom štvorboji, parkúre, stolnom tenise, vybíjanej, futbale, midicool volejbale, 3x3 basketbale. V dňoch 13. a 14. 6. 2023 sa v XBS v Šamoríne uskutoční SUPERfinále 2023. Vyše 1 200 účastníkov z 8 krajov bude bojovať o 14 majstrovských titulov školského športu. Prvýkrát bude súčasťou podujatia aj finále Olympijského odznaku všestrannosti.

plagát

Školský pohár vo futbale prídu otvoriť osobnosti ako Marek Hamšík, Stano Lobotka, Martin Dúbravka a Milan Škriniar. Mladých atlétov príde podporiť Matej Tóth a Emma Zapletalová a gymnastov Barbora Mokošová,“ hovorí Richard Nemec, štátny tajomník pre šport MŠVVaŠ SR.

Ďalej sa mladí športovci môžu tešiť aj na stretnutie s olympioničkami Dankou Bartekovou, Zuzanou Rehák Štefečekovou a ďalšími slovenskými reprezentantami v rôznych športoch," dopĺňa Nemec.

Okrem samotných súťaží čaká na súťažiacich a žiakov z okolitých škôl FUNzóna na ploche viac ako 4 000 metrov štvorcových, kde bude na deti čakať 20 rôznych pohybových a športových aktivít, ktoré zabezpečia športové zväzy, partnerské športové organizácie, poskytovatelia MODULOV telesnej výchovy, Ministerstvo obrany SR, Slovenský olympijský a športový výbor a Národné športové centrum.

Na pódiu sa budú striedať vystúpenia gymnastiek, cheerleaderiek a tanečníkov. V utorok 13. júna čaká všetkých bez rozdielu veku a výkonnosti ikonický nočný beh na dostihovej dráhe, kde sa bude súťažiť o pohár štátneho tajomníka pre šport MŠVVaŠ SR, ktorý spolu s Matejom Tóthom pobežia aj ďalšie známe osobnosti.

Školské športové súťaže sú súčasťou Aktívnej školy - projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na rozpohybovanie detí. Ich vyvrcholenie už po druhý raz v histórii organizujeme ako najväčší športový festival základných škôl, teda spôsobom, ktorý zanechá v malých aj veľkých účastníkoch hlbokú emočnú stopu," dodáva na záver Richard Nemec.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky