Najobľúbenejším učiteľom sa stal Stanislav Malega z OA v Prievidzi

09.05.2012

     Stanislav Malega z Obchodnej akadémie v Prievidzi vyhral v celoslovenskom kole 6. ročníka ankety o najobľúbenejšieho učiteľa/učiteľku na Slovensku Zlatý Amos. Ocenenie spolu s finančnou prémiou si prevzal z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča. "Ide o prestížne ocenenie, ktoré postupne získalo tradíciu a prispieva k otvorenosti a modernizácii školstva," uviedol pri tejto príležitosti minister Čaplovič.
     Okrem titulu Zlatý Amos získal Stanislav Malega v internetovom hlasovaní aj titul Amos sympaťák. Ocenenie Zlatá škola za svoju aktivitu v ankete získala Základná škola na Zlatej 2 v Rožňave. Najlepší príbeh napísali podľa novinárov žiaci zo Špeciálnej ZŠ v Kolárove.
     Prvýkrát boli oceňovaní aj najlepší učitelia prírodovedných predmetov. Stali sa nimi Miroslav Kozák z Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi (chémia), Zsolt Főző z Gymnázia na Daxnerovej 42 v Rimavskej Sobote (fyzika) a Daniela Komorová z Gymnázia na Komenského 10 v Liptovskom Mikuláši (matematika).
     Slávnostné finále ankety sa uskutočnilo 6. mája 2012 v priestoroch Starej radnice v Košiciach a bude odvysielané v RTVS dňa 30. júna 2012. Organizátormi sú okrem Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR aj Občianske združenie ADEVYK a Košický samosprávny kraj.
Fotogaléria

Bratislava 9. máj 2012

 

 

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku