Najlepšie výtvarné a slohové práce neminie odmena

20.02.2015
     Najšikovnejší žiaci základných a stredných škôl vyhrávajú už od októbra zaujímavé ceny. Každý mesiac tvoria diela na témy: Môj farebný svet; Komu sa chcem podobať, Z rozprávkovej knižky či Radosti Jesene. Ich súťaživosť, motiváciu a rozvíjanie talentu podporuje Národný projekt PRINED (Projekt inkluzívnej edukácie).
     Do konca februára môže verejnosť vyberať na stránke projektu najlepšie diela k slohovej téme Komu sa chcem podobať. Vo svojich textoch by sa žiaci radi videli ako úspešní a slávni speváci, športovci, ale vzorom im je aj ich učiteľka. Najčastejšie sa však objavilo želanie byť ako mama, či otec.
     Národný koordinátor projektu Roman Huňák oceňuje najmä fakt, že o víťazoch rozhoduje verejnosť. Tvrdí, že vo verejnom hlasovaní môže hlasujúci udeliť iba jeden hlas, a to najviac trom prácam. „Z doterajších hlasovaní v súťaži vyplýva, že v každom kole hlasuje okolo 500 hlasujúcich. Doteraz ani jedna súťažná práca nezostala bez hlasu, “ skonštatoval.
     Do súťaže sa môžu žiaci zapojiť do konca apríla. Projekt PRINED realizuje Metodicko-pedagogické centrum na 100 základných a 50 materských školách, najmä v regiónoch, kde žijú početné rómske komunity. Dve tretiny škôl zaradených do projektu je z Prešovského a Košického kraja. Projekt je spolufinancovaný z eurofondov, z Operačného programu Vzdelávanie. Náklady predstavujú takmer 16 miliónov eur. Viac informácií na www.prined.sk.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku