Na tohtoročnej Bibliotéke sa opäť prezentovali aj vydavatelia z Dolnej zeme

14.11.2016
     Na nedávno skončenom medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave (10. – 13. november 2016) sa prezentovali už po piaty krát vystavovali v spoločnom stánku aj slovenskí vydavatelia z Dolnej zeme (Vydavateľstvo Ivana Krasku z rumunského Nadlaku, Slovenské vydavateľské centrum, Vydavateľstvo Matice slovenskej v Srbsku či Výskumný ústav Slovákov v Maďarsku).
     Návštevníci sa tak mohli zoznámiť s časťou vydavateľských aktivít našich krajanov, ako sú slovenské týždenníky, časopisy a hlavne knižná tvorba. Činnosť slovenských dolnozemských vydavateľstiev sa zameriava nielen na vydávanie beletrie, ale aj na diela z oblasti rôznych vedných odborov, ktoré zobrazujú slovenský krajanský život. Ide napríklad o diela z oblasti etnológie, kultúrnej antropológie, histórie, literárnej vedy či muzikológie.
     Súčasťou programu našich krajanov boli aj prezentácie ich najnovších knižných vydaní. Minister Plavčan má k našim krajanom veľmi blízky a priateľský vzťah. Nedávno sa zúčastnil aj na jubilejných 55. Slovenských národných slávnostiach vo Vojvodine.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku