Na Slovensko prichádza možnosť medzinárodnej online spolupráce žiakov

12.09.2013
     Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič v stredu 11. septembra 2013 prijal zástupcov Nadácie Tonyho Blaira. S jej programovým riaditeľom Matthewom Lawrencom a jej ďalšími predstaviteľmi diskutoval o spolupráci na projekte výučby mladých ľudí v internetovom priestore.
     Nadácia Tonyho Blaira v ostatných rokoch spustila vzdelávací projekt, v rámci ktorého sa spájajú žiaci škôl z rôznych kútov sveta. Ide o zámer, ktorý sleduje nielen zdokonaľovanie sa žiakov v cudzích jazykoch, ale aj napríklad podporu rozvoja tolerancie a spoznávanie iných kultúr.
     „Internet musí šíriť porozumenie a cenné informácie. Na tento účel by sme ho mali spoločne využívať aj prostredníctvom takéhoto projektu. Som priateľ myšlienky dialógu kultúr, a preto budem rád, ak po tomto rokovaní budú nasledovať ďalšie, po ktorých sa projekt udomácni aj v našich školách,“ konštatoval po rokovaní minister Dušan Čaplovič.
     Rezort školstva v najbližšom období zadefinuje školy, ktoré by sa mohli zapojiť do tohto projektu, a s predstaviteľmi nadácie bude komunikovať o detailoch jeho spustenia na Slovensku a príprave memoranda o porozumení.
 
Michal Kaliňák
hovorca ministra
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku