Na otvorenie školského roka a novej prístavby školy v Ivanke pri Dunaji prišiel aj minister školstva Peter Plavčan

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan slávnostne otvoril nový školský rok na Základnej škole M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji.
     „Som veľmi rád, že na začiatku školského roka 2016/17 môžem byť práve na tejto škole, ktorá nesie meno jednej z najvýznanejších osobností v našich dejinách,“ uviedol minister. Vo svojom príhovore poukázal aj na pripravovanú reformu školstva, ktorá má zlepšiť podmienky v školách pre žiakov i učiteľov.
     „Tento rok očakávam náročný pre všetkých. Pre učiteľov, pre všetkých odborných zamestnancov a pre všetkých tých, ktorí sa budú snažiť realizovať jednotlivé prvky reformy výchovy a vzdelávania, ktorú sme začali," uviedol dnes Plavčan. Ako dodal, dôležitým prvkom reformy je učiteľ. „Najvýznamnejšou úlohou, ktorú sa snažíme plniť v tomto programovom období je práve zvyšovanie platov učiteľov. Som veľmi rád, že platy učiteľov sa od 1. septembra zvýšili," uviedol minister s tým, že rezort školstva robí všetko pre to, aby zabezpečil pre pedagógov nárast platov aj v roku 2017.
     Súčasťou programu bolo aj slávnostné prestrihnutie pásky na novej prístavbe, ktorá významne rozšíri kapacity školy. V tomto školskom roku ju bude navštevovať spolu 825 žiakov a len v prvom ročníku otvorili šesť tried pre 130 žiakov. Rozšírenie školy tak bolo podľa riaditeľky Vlasty Koudelovej nevyhnutné. „Keďže sme spádovou školou pre obec Zálesie, do našej školy sa hlásia deti, ktoré nie sú v Ivanke a aj výstavba v Ivanke je veľmi rozšírená, preto každoročne počet detí narastá,“ vysvetlila riaditeľka.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky