Navigácia

Na EXPO Dubaj sa začal tematický týždeň venovaný vzdelávaniu

Predstavitelia vysokých škôl, úspešní absolventi, startupisti aj slovenskí autori svetových vynálezov. Všetci z nich sa nachádzajú v 65-člennej delegácii pod taktovkou štátneho tajomníka pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovíta Paulisa, ktorý dnes otvoril tematický týždeň „Knowledge&Learning“ na EXPO Dubaj.

spoločná z EXPO 2020

Po úspešnom týždni v októbri, ktorý bol venovaný vesmírnemu výskumu a vývoju, EXPO 2020 v Dubaji opäť ponúka širokú škálu príležitostí na prezentáciu slovenských firiem, startupov, ale aj vysokých škôl. Tematický týždeň venovaný vzdelávaniu otvoril vo štvrtok štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis.

„Slovensko je krajinou bohatou na príbehy úspešných vzdelaných ľudí, ktorí sa dokázali presadiť na medzinárodnej úrovni. Celá naša delegácia je toho dôkazom. Na EXPO s nami do Dubaja prichádzajú aj predstavitelia slovenských vysokých škôl a naši úspešní absolventi. Aj toto je spôsob ako zatraktívniť a zviditeľniť naše vysokoškolské prostredie pre zahraničných expertov a zároveň je našou iniciatívou aj zvýšenie možnosti výmenných pobytov pre študentov,“  ozrejmil Paulis.

Počas najbližších dní čaká priaznivcov modernizácie vzdelávania medzinárodné biznis fórum o rozličných ekosystémoch vysokoškolského vzdelávania, zaujímavé diskusie, workshopy, konferencie, predstavia sa aj úspešné študentky a študenti, ktorí stoja za zaujímavými projektami.

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky