Mladí slovenskí fyzici uspeli na súťaži v Thajsku

21.08.2015
     S mimoriadny úspechom sa vrátili z medzinárodného Turnaja mladých fyzikov slovenskí stredoškoláci. Päťčlenný tím v konkurencii 27 krajín zo štyroch kontinentov v thajskom meste Nakhon Ratchasima obsadil štvrté miesto v absolútnom poradí a získal strieborné medaily.
     Turnaj mladých fyzikov (TMF) je tímová súťaž pre stredoškolských študentov v riešení fyzikálnych problémov. Päťčlenné družstvá riešia počas celého školského roka 17 vopred známych náročných a otvorených experimentálnych problémov, ktoré neskôr prezentujú a obhajujú pred inými družstvami a odbornou porotou. Reprezentáciu tvoria najlepší študenti, ktorí prešli regionálnymi a celoštátnym kolom súťaže a uspeli na výberovom sústredení.
     Členmi slovenského reprezentačného tímu na 28. Medzinárodnom Turnaji mladých fyzikov boli súťažiaci Ádám Urbán, Eduard Oravkin, Miroslav Gašpárek, Natália Ružičková (kapitánka), Martin Murín a realizačný tím v zložení Michal Hledík, Eduard Martin Plesch, František Kundracik a Zuzana Cocuľová.
 
 
 
Kontakt pre médiá – Komunikačný odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR:
Monika Hucáková, mobil: +421 915 835 841; monika.hucakova@minedu.sk
 
Kontakt pre médiá – IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže:
Veronika Rosputinská, mobil: +421 907 993 272 ; veronika.rosputinska@iuventa.sk
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku