Ministra školstva Dušana Čaploviča uviedol dnes do funkcie premiér Robert Fico

16.04.2012

     Predseda vlády SR Robert Fico dnes uviedol do funkcie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča. Na spoločnom stretnutí hovorili o smerovaní a prioritách rezortu školstva. Patrí medzi ne najmä prepojenie stredného odborného školstva s praxou, ale aj skvalitnenie vysokoškolského vzdelávania. Za nevyhnutné považuje Dušan Čaplovič taktiež zvýšenie spoločenského statusu učiteľov.
     Ako povedal na tlačovom brífingu premiér Robert Fico, pripravovaným zmenám by mali predchádzať diskusie a rokovania so sociálnymi partnermi. Preto popri napĺňaní kľúčových úloh za dôležité označil aj vedenie sociálneho dialógu.
     Minister Dušan Čaplovič chce zastaviť výchovu absolventov vysokých škôl pre úrady práce. Riešením by podľa neho malo byť zavedenie limitov na prijímanie študentov na niektoré študijné odbory vysokých škôl. Zároveň zdôrazňuje, že vzdelávací systém potrebuje modernizáciu, ktorá v praxi znamená komplexný prístup k školstvu, a nie selektívne hodnotenie vybraných škôl.
Fotogaléria

Bratislava 16. apríl 2012

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku