Ministerstvo školstva si Deň učiteľov pripomenulo aj nasvietením Bratislavského hradu

Posledná nedeľa v marci už tradične patrila učiteľom. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR si Deň učiteľov pripomenulo viacerými aktivitami počas celého uplynulého týždňa.

rozsvietený Bratislavský hrad

Vyvrcholením bolo v nedeľu večer nasvietenie dominanty hlavného mesta – Bratislavského hradu. Nápisom „Ďakujeme Vám, učitelia“ tak rezort školstva vyjadril rešpekt a úctu, s ktorou nahliada na profesiu učiteľa. O to viac, že pandémia koronavírusu postihla práve toto povolanie a učitelia boli nútení sa zo dňa na deň prispôsobiť novým podmienkam. Fotografie a video z tohto slávnostného aktu si môžete pozrieť na sociálnych sieťach ministerstva.

Vďaka za náročnú prácu počas týchto mesiacov patrí všetkým pedagogickým, nepedagogickým či odborným zamestnancom škôl a taktiež rodičom, ktorí sa vplyvom situácie museli stať učiteľmi.

Ministerstvo školstva na sociálnych sieťach počas minulého týždňa prinieslo aj seriál o historickým osobnostiach, ktoré formovali vzdelanostný život na Slovensku. Ďakovné slová každý deň zazneli aj z úst sekčných alebo odborových riaditeliek rezortu, či od šéfiek priamo riadených organizácií ministerstva.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky