Ministerstvo školstva chce skvalitniť prácu s hokejovou mládežou

21.05.2018
     Na dnešnej tlačovej konferencii sa ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová poďakovala prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja Martinovi Kohútovi a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi za reprezentáciu Slovenska na Majstrovstvách sveta v hokeji 2018.
     „I keď fanúšikovia možno očakávali viac, treba povedať, že ide o mladý hokejový tím, ktorý vystriedal silnú hokejovú reprezentáciu,“ uviedla Martina Lubyová. Ministerstvo chce preto podporovať prácu s hokejovou mládežou. Aby sa zvýšila jej  konkurencieschopnosť, je potrebné začleniť do prípravy niektoré systémové oblasti prípravy. Ministerstvo školstva a Národné športové centrum pripravili nový systém práce v rámci podpory kolektívneho športu so slovenskými mládežníckymi hokejovými reprezentáciami.
     V rámci pilotného projektu sa plánuje práca s informáciami o zdravotnom stave hráčov (okrem diagnostiky kondično-koordinačných schopností aj špeciálna diagnostika na ľade), doplnkové výcvikové tábory či systémové začlenenie mentálnej prípravy.
     Cieľom projektu je zvýšenie úrovne mládežníckych reprezentácií do 18 rokov, zabezpečenie realizačných tímov v príslušnej základnej odbornosti, ako aj spustenie vzdelanostného procesu formou seminárov a odborných workshopov.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku