Ministerstvo finančne pomôže "MatFyzu" s rekonštrukciou budovy

02.03.2016
     Minister školstva Juraj Draxler si dnes podrobne pozrel budovy bratislavskej Fakulty matematiky, fyziky a informatiky (FMFI) UK. Komplex sa dlhodobo nachádza v zlom technickom stave, a preto sa  rozhodol vyčleniť sumu pol milióna eur na nevyhnutnú rekonštrukciu.
     Z tejto čiastky sa opravia vonkajšie fasády, vnútorné priestory fakulty, ako aj zariadenia.  „Bratislavský MatFyz – pod takým názvom si fakultu pamätáme ešte z čias socializmu - je dlhodobo hádam najprestížnejšou fakultou na Slovensku. Preto by ma veľmi mrzelo, keby nebola aj primerane materiálne vybavená,“  povedal minister. Ministerstvo už v roku 2015 poskytlo finančnú dotáciu vo výške 470-tisíc eur, v roku 2016 pomôže sumou 500-tisíc eur. Peniaze budú účelovo viazané na opravy a rekonštrukciu.
     Ministerstvo školstva zároveň pomáha s prípravou projektu, podľa ktorého by sa v blízkej budúcnosti mali do rekonštrukcie areálov Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v bratislavskej Mlynskej doline investovať desiatky miliónov eur z eurofondov. Univerzitné komplexy v tejto lokalite však už dnes vyzerajú lepšie ako pred niekoľkými rokmi. Po odovzdaní novej budovy Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity sa vedcom minulý týždeň dostala oficiálne do užívania budova Univerzitného vedeckého parku UK. Obnovili sa aj mnohé existujúce budovy v lokalite.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku