Navigácia
Skočiť na obsah

Ministerka Martina Lubyová sa stretla s predsedom školských odborárov Pavlom Ondekom

     Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová dnes prijala predsedu Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavla Ondeka. Išlo o jedno z jej prvých oficiálnych pracovných stretnutí vo funkcii.  
     Na rokovaní si obe strany vymenili predstavy o vzájomnej spolupráci. Ministerka školstva prejavila záujem o intenzívnu a aktívnu spoluprácu. Predseda školských odborárov predstavil aktivity odborov a vyzdvihol doterajšiu dobrú kooperáciu s ministerstvom.
     Témou rozhovorov boli platy učiteľov, ale aj nepedagogických pracovníkov v školstve a vedeckých pracovníkov. Účastníci stretnutia tiež hovorili o adaptačnom vzdelávaní pre začínajúcich učiteľov a Národnom programe rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa Slovensko“. Martina Lubyová predstavila ďalšie plány s dokumentom a Pavel Ondek ju oboznámil s pripomienkami školských odborárov.
     Predseda Pavel Ondek v závere stretnutia pozval ministerku Martinu Lubyovú na podujatia, ktoré v najbližšom čase organizuje Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku.
 

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky