Minister vystúpil pred podnikateľmi a obedoval s futbalistami

12.11.2015
     "Vzdelávanie, úzko prepojené s výskumom a inováciami predstavuje jeden zo základných prvkov, ktoré dnes formujú našu budúcnosť. To, ako dnes vzdelávame a vychovávame naše deti, bude dôležité v nasledujúcich desaťročiach, keď od nás prevezmú pomyselnú štafetu," takto začal svoj príhovor minister Juraj Draxler na konferencii TOP manažment, na ktorej sa zúčastnil spolu s prezidentom Andrejom Kiskom a ministrom hospodárstva Vazilom Hudákom.
     Hlavnou témou konferencie bola
inovácia Slovenska cez biznis a potreba inovácie vo všetkých sektoroch. Po príhovoroch o tom, prečo treba investovať do vzdelávania a vedy a ako by si malo Slovensko udržať existujúcu životnú úroveň a ďalej ju zvyšovať sa minister Draxler presunul na Úrad vlády.
      Tam už čakala Slovenská futbalová reprezentácia, ktorá pred mesiacom prvýkrát v novodobej histórii postúpila na EURO 2016 a ktorá prijala pozvanie premiéra Roberta Fica. Ten v príhovore spomenul aj výstavbu nového štadióna na bratislavskom Tehelnom poli. S reprezentantmi a členmi realizačného tímu sa stretli aj ďalší predstavitelia vlády - predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini, podpredseda a minister vnútra Robert Kaliňák či splnomocnenec pre mládež a šport Dušan Galis.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku