Minister v akcii so zápasníkmi a karatistami

08.12.2015
     Zápasenie v slávnom oddieli Dunajplavba a lámanie dosiek na tréningu mladých karatistov. Aj takto vyzerá pracovný deň Juraja Draxlera, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.
     „Mojou zásadou je podporovať čo najviac aktívne športovanie, takže som sa rád na tú žinenku so zápasníkmi postavil. Druhou zásadou je čo najviac podporovať športovanie mládeže, práve preto som si zvolil tréningy, kde som mal možnosť vidieť v akcii aj juniorov,“ uviedol minister.
     „Vážime si návštevu ministra športu na našom tréningu. Je to prvýkrát v histórii, kedy minister nemal problém prezliecť sa do športového a zatrénovať si s našimi zápasníkmi,“ pochvaľoval si návštevu ministra František Lengyel, predseda Slovenského zápasníckeho zväzu.
     Spokojný s tréningom bol aj Draxler: „Na voľný štýl nie som až tak zvyknutý, ale chalani mi vysvetlili pravidlá, s radosťou ma pustili medzi seba a myslím, že som si s nimi celkom dobre zatrénoval. Boli super.“
     Na svoje karatistické začiatky si minister zaspomínal počas návštevy tréningu oddielu Športovej školy karate na základnej škole Tupolevova v Bratislave. Ako počas návštevy prezradil, na tejto škole počas svojich žiackych čias navštevoval aj on tréningy východného bojového umenia.
     Minister si tu pred mladými karatistami vyskúšal prerazenie dosiek. „Pán minister ukázal veľmi dobrú techniku v úderoch, ale aj v kopoch, za čo zožal od všetkých zúčastnených potlesk a uznanie,“ pochválil ministra Peter Macko, reprezentačný tréner Slovenského zväzu karate.
     „Nedá sa povedať, že by som nejako pravidelne prerážal dosky, ale ako sa zdá, niečo preraziť viem,“  povedal minister s úsmevom. Ako dodal, úroveň mladých karatistov ho potešila a teší sa na ďalšie medaily z významných podujatí.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku