Minister školstva o progresívnej politike v Londýne

09.03.2015
     Minister školstva Juraj Draxler sa 5. marca 2015 v Londýne zúčastnil konferencie Rast, reformy a dôvera vo verejné inštitúcie, ktorú organizoval vplyvný stredoľavý think-tank Policy Network. Ešte pred konferenciou minister absolvoval osobné raňajky s výkonným riaditeľom inštitútu Michaelom McTernanom.
     Rozprávali sa o inovačnej politike v Európskej únii. „Podrobne sme ale hovorili aj o politických výzvach pre progresívne a sociálnodemokratické inštitúcie v dnešnej Európe,“ povedal minister Draxler. Poznamenal, že sa rozprávali aj o zintenzívnení intelektuálnej podpory progresívnej politiky v strednej a východnej Európe. „Poteší ma, ak sa Slovensko stane regionálnym lídrom v tvorbe progresívnych riešení, ak od nás budú vychádzať výrazné návrhy politík pre sociálne trhové hospodárstvo v 21. storočí,“ dodal.
     Minister pred začiatkom konferencie absolvoval aj stretnutie s Rogerom Liddleom, predsedom správnej rady Policy Network. Bývalý poradca britského premiéra Tonyho Blaira a neskôr predsedu Európskej komisie José Manuela Barrosa, dnes člen Snemovne lordov, je autorom viacerých publikácií týkajúcich sa verejnej politiky. S ministrom diskutoval o možnosti predstaviť v budúcnosti niektoré výstupy inštitútu aj v Bratislave. 
     Konferencia, ktorá sa konala v sídle informačnej agentúry ThomsonReuters, sa zaoberala aktuálnymi problémami Európskej únie dneška, vrátane tém bankovej únie, integrácie kapitálových trhov a možností podpory inovácií a rastu cez nástroje, akým je Junckerov plán. Zúčastnil sa jej podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans a ďalší predstavitelia politickej sféry, tiež zástupcovia britských a európskych odborov aj zamestnávateľov, či známi mediálni komentátori z agentúry ThomsonReuters a denníka Guardian.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku