Minister školstva Juraj Draxler dnes prijal talentovanú slovenskú snowboardistku

02.03.2015
     Klaudia Medlová v januári príjemne prekvapila ziskom bronzovej medaily v disciplíne slopestyle a štvrtým miestom v disciplíne big air na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu. Tým sa 21-ročná členka oddielu Snowboard klub Jasná, zverenkyňa trénera Mareka Hliničana sa stala prvou športovkyňu Slovenskej lyžiarskej asociácie, ktorá si z majstrovstiev sveta priniesla medailu. Vo februári navyše pridala do zbierky ďalšie bronzové medaily zo svetového pohára v kanadskom Stonehame.
     Na stretnutí s ministrom školstva Jurajom Draxlerom dnes hovorila aj o svojich ambíciách trénovať a študovať v Amerike. Minister vyjadril obdiv k úspechom, ktoré dosiahla a poprial jej najmä zdravie, silu prekonávať vlastné možnosti a splnenie cieľov, ktoré si predsavzala. Zároveň ocenil, že je príkladom aj pre ďalších žiakov a študentov, ktorí by sa mohli aktívne venovať športu.
     Klaudia Medlová stála prvýkrát na lyžiach keď mala 4 roky. Aktívne sa venovala športovej gymnastike, čo je podľa jej slov dobrý základ k akémukoľvek športu. Keď mala 10 rokov, lyže vymenila za snowboard a dostavili sa prvé úspechy: ôsme miesto na majstrovstvách sveta v Španielsku, šieste miesto na amerických pretekoch Dew Tour či tretie miesto na juniorských majstrovstvách na Novom Zélande.
     Klaudia sníva o tom, že by raz súťažila na populárnom podujatí X-Games v americkom Aspene. V týchto týždňoch ju však čakajú maturity na Gymnáziu v Liptovskom Mikuláši. Vo voľnom čase rada vytiahne skateboard a v budúcnosti by sa chcela viac venovať aj surfovaniu, aby si zdokonalila techniku v snowboardingu. Výkonný výbor Slovenského olympijského výboru ju už pridal do tímu reprezentantov na zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku