Minister školstva Dušan Čaplovič prijal nadaného matematika Štefana Baďuru

14.06.2012

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič v stredu 13. júna 2012 prijal na pôde ministerstva školstva matematicky nadaného šiestaka Základnej školy na Jelenej ulici v Bratislave Štefana Baďuru.
    
Štefan sa zúčastnil obvodného kola známej matematickej súťaže Pytagoriáda, kde mal najvyšší počet bodov zo všetkých šiestakov z celého Slovenska. Stal sa úspešným riešiteľom,  príklady vypočítal za osem minút. Chybou organizátorov však Štefan nepostúpil do celoslovenského kola. Problém vznikol, keď z Centra voľného času v bratislavskom Starom meste odišla iba listina výsledkov a Iuventa -Slovenský inštitút mládeže vzhľadom na organizačný poriadok súťaže už dodatočné prijatie žiaka neumožnila.
     "Tento žiak je ukážkovým príkladom toho, že človek s hendikepom môže byť výnimočným a príkladom pre iných. Preto som sa stretol so Števkom, aby som poukázal na výnimočnosť a na to, že často vôľa a odhodlanie sú motorom a inšpiráciou" povedal po stretnutí minister, ktorý mu daroval loptu a futbalový reprezentačný dres.

Fotogaléria

Bratislava 13. júna 2012

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku