Minister školstva Dušan Čaplovič navštívi kvôli firemnému školstvu Českú republiku

08.06.2012

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič sa dnes bude venovať rozvoju firemného školstva v Českej republike. Cieľom dnešnej návštevy Uherského Brodu bude výmena skúseností, participácia na firemnom školstve a rozvoj odborného školstva.
      Minister Dušan Čaplovič sa počas dnešnej návštevy Slováckych strojární a priemyselnej školy v Uherskom Brode bude venovať tejto problematike. Stretne sa s manažmentom spoločnosti, zástupcami školy a predstaviteľmi samosprávneho kraja.
     Podľa jeho slov výmena praktických skúseností v tejto oblasti je inšpiráciou pre naše odborné školstvo. „Spolupráca zriaďovateľa, školy a zamestnávateľa predstavuje úspešný trojuholník, z ktorého by mali predovšetkým profitovať študenti, ktorí si takýmto štúdiom zvyšujú šance uplatniteľnosti na trhu práce. Príklady pozitívnej praxe zo susednej Českej republiky, ako aj vzájomná výmena informácií nám môžu pomôcť v podpore rozvoja firemného školstva," uviedol na margo dnešnej zahraničnej pracovnej cesty minister Dušan Čaplovič.

Michal Kaliňák,
hovorca ministra
    

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku