Minister Peter Plavčan v Nitre otvoril zrekonštruované pavilóny základnej školy

05.09.2016
     Darček v podobe dvoch obnovených pavilónov dostali v prvý deň školského roku žiaci základnej školy na Tulipánovej ulici v Nitre. Do užívania ich slávnostne odovzdal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan spolu s Jozefom Dvončom, primátorom mesta, ktoré obnovu realizovalo.
       „Bol som tu pred troma mesiacmi, keď tieto objekty boli ešte rozostavané. Dnes tu vidím dva krásne pavilóny, dve nové moderné budovy s vybavením pre deti. Podarila sa tu naozaj vynikajúca práca za taký krátky čas.  Teším sa z toho, kiežby každá škola bola takáto," konštatoval minister.
     Obnovu pavilónov, v ktorých sa učili žiaci druhého stupňa ZŠ, financovalo mesto Nitra. „Rekonštrukciu sa napokon podarilo ukončiť, aj keď poslanci museli dodatočne schváliť na stavebné práce ďalší milión eur. Keď sa na tejto škole dobuduje ešte telocvičňa, tak to bude jedna z najlepšie vybavených škôl v meste Nitra," uviedol nitriansky primátor Jozef Dvonč.
      Minister Plavčan sa okrem toho zúčastnil aj na slávnostnom otvorení školského roka na tejto škole. Prihovoril sa nastúpeným žiakom, rodičom a pedagógom školy a zaželal im úspešný nový školský rok.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku